Programy i projekty

PROJEKT OGÓLNOPOLSKI

TECHNIKOLUDEK CZYLI PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE TECHNOLOGII

 

Projekt „Przedszkolak w świecie technologii” powstał jako odpowiedź na realizację jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa na 2020/21r., którym jest „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”.

 

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu. Dzieci z grup „Krasnale”, „Muzykanci” i „Ekoludki” będą realizowały wyznaczone zadania, których efekty będą mogli Państwo zobaczyć na stronie internetowej przedszkola w zakładce KĄCIK TECHNIKOLUDKA. Będzie to miejsce dla rodziców i nie tylko, w którym znajdziecie Państwo ciekawe informacje na temat nowoczesnych technologii, artykuły związane z tym tematem a także przydatne linki do stron internetowych. Serdecznie zapraszamy. 

 

Strona internetowa dla rodziców: Informacje dla rodziców, porady, ważne adresy itp.

https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci

Zanim dasz dziecku tablet

http://mamatatatablet.pl/

Strony internetowe dla dzieci

http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php

Nie zgub dziecka w sieci-artykuł dla rodziców

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nie-zagub-dziecka-w-sieci?fbclid=IwAR06mABUE5pQ46gyCa_XUKvc9wAX42oEGQetp9tC02pDziFFxWIu9aNc6yI

 

Przedszkole nr 3 „Bajkowe Zacisze”w Nowym Tomyślu zrealizowało moduł TABLETOWE DZIECKO. Grupy ” Ekoludki” i „Muzykanci” utworzyły w swoich salach kąciki tematyczne.

W co się bawić z dziećmi – Marta Bogdanowicz